مفید

راهنماي جامع خريد مبلمان

در عصر اخير بيش از هر زمان ديگري اين امكان وجود دارد كه شما هر آنچه را كه در ذهن خود داريد در خانه خود نيز داشته باشيد. مصرف كنندگان به يمن برخورداري از مواد اوليه جديد، و صنعت ساخت نوين تقريباً مي توانند مدل هاي نامحدودي از مبلمان در طرح ها و قيمت هاي مختلف را پيدا كنند. همه افراد از داشتن خانه اي كه به درستي مبلمان شده باشد لذت مي برند، البته فراموش نكنيد كه مبلمان تنها به ميز و مبل و صندلي محدود نمي شود و ويترين، كشو، و حتي جاكفشي و بسياري از موارد ديگر را نيز در بر مي گيرد. هدف مقاله اخير آشنايي شما مشتري هاي عزيز با اطلاعات پايه اي و رهنمودهاي اوليه اي است كه به واسطه آن قادر شويد هم از خريد خود راضي بوده و از آن لذت ببريد و هم بهاي گزافي بابت آن پرداخت نكنيد.


برنامه ريزي پيش از خريد

بهترين راه براي جلوگيري از هدر رفتن وقت و پول و جلوگيري از پشيماني پس از خريد اين است كه يكسري اصول ابتدايي را در ذهن داشته باشيد و خريد خود را بر اساس آن اصول استوار نماييد. توجه به اين اصول هم قبل از خريد و هم زمانيكه براي خريد روانه بازار مي شويد حائز اهميت هستند.

بدانيد چه مي خواهيد

نيازهاي خود از خريد مبلمان را به دقت بررسي نماييد حال چه بخواهيد يك اتاق را مبلمان كنيد و چه كل خانه را و يا تنها قصد خريد يك نيم ست را داشته باشد. در هر صورت بايد تصميم بگيريد كه چه مي خواهيد و قرار است تا چه مدتي از آن استفاده كنيد. آيا براي مدت زمان كوتاهي به آن نياز داريد؟ مانند صندلي هاي مخصوص نوزاد كه خيلي زود براي او كوچك خواهد شد؛ و يا اينكه قصد داريد در دراز مدت از آن استفاده كنيد؟ مانند مبلمان اتاق پذيرايي. توجه به اين نيازها به شما كمك مي كند كه در وقت، انرژي، و هزينه هاي خود صرفه جويي كنيد.

بدانيد مورد مصرف آن چيست

با خود به اين مطلب فكر كنيد كه به چه منظوري مبلمان را خريداري مي كنيد و قرار است توسط چه فرد يا افرادي مورد استفاده قرار بگيرد. به اين طريق راحتتر مي توانيد در مورد مدل، رنگ، و جنس آن تصميم بگيريد. افراد سالخورده و يا مجرد ممكن است مدل ها و پارچه هايي را انتخاب كنند كه هيچ گاه مناسب خانواده اي كه بچه هاي كوچك و حيوان خانگي دارند نباشد. مورد استفاده مبلمان نكته مهمي است كه حتماً بايد به آن توجه كرد.


چقدر فضا در اختيار داريد

سايز اتاقي كه قرار است مبلمان در آن چيده شود، يك نكته مهم در انتخاب صحيح هر گونه آيتم و به ويژه مبلمان است. شايد فكر بدي نباشد كه پلان كف را روي كاغذ به صورت دستي ترسيم نماييد و بعد چيدمان هاي مختلف مبلمان را در آن امتحان كنيد تا ببينيد به چه طريقي مي توانيد بهترين استفاده از فضا را داشته باشيد. در طرح ريزي براي خريد مبلمان در سايز مناسب نكاتي نظير: عرض راه پله ها، متراژ راهروها، و عرض درب ورودي را نيز در نظر بگيريد. بسياري از خانه هاي نوساز داراي راهروهاي عبوري كوچكي هستند، بنابراين بهتر است مبلماني را تهيه كنيد كه به راحتي قابل حمل و نقل باشد. در مورد سايز مبلمان هيچ موقع اين مطلب را فراموش نكنيد كه ممكن است روزي بخواهيد از خانه فعلي خود اسباب كشي كنيد.

بودجه خود را مشخص كنيد

خريداران عاقل ابتدا يك بودجه مناسب در نظر مي گيرند و با توجه به آن آيتم مورد نظر خود را انتخاب مي كنند. ابتدا كل بودجه خود را تخمين بزنيد و بعد ببينيد كه براي هر آيتم تا چه اندازه مي توانيد هزينه كنيد. شايد بخواهيد براي خريد يك ميز با كيفيت و مرغوب كه قرار است براي چند سال از آن استفاده كنيد هزينه بالاتري را پرداخت كنيد و براي يك ميز بازي كودك كه به سرعت غير قابل استفاده مي شود، هزيه كمتري را در نظر گرفته باشيد.

پس از در نظرگرفتن نيازها، موارد استفاده، ميزان فضا، و بودجه نوبت به آن مي رسد كه نگاهي به چيدمان دكوراتورهاي حرفه اي بيندازيد تا ايده هاي خوبي دستگيرتان شود. با نگاه كردن به مجلات مربوطه و خانه هايي كه توسط دكوراتور هاي حرفه اي چيده شده اند، متوجه مي شويد كه چگونگي انتخاب مبلمان براي هر اتاق به چه نحوي است. از جمله مجله هاي مناسب مي توان به ماهنامه "منزل" اشاره كرد كه نظرات كارشناسانه و همچنين معرفي مكان هاي مناسب براي تهيه مبلمان با قيمت هاي مناسب در آن وجود دارد.

چگونگي و انواع مبلمان

دو نوع مبلمان اصلي وجود دارد: مبلمان روكش دار و مبلمان موردي. مبلمان روكش دار به آن دسته از مبلماني اطلاق مي شود كه در آن يك پوشش نرم براي نشستن وجود دارد و در صورت نياز در آن فنر مي گذارند تا قابليت ارتجاعي آن افزايش پيدا كند و سپس آنرا روكش مي كنند، مانند مبل هاي نشيمن و كاناپه ها كه داراي بالشتك هستند. مبلمان موردي هم به اسباب و اثاثيه اي اطلاق مي شود كه فاقد قسمت بالشتك دار هستند، مانند: ميز، ويترين،كابينت و قفسه

هر يك از اين دو  نوع مبلمان مي توانند از اجناس مختلفي ساخته شوند كه عموماً انواع چوبي و غير چوبي آن در بازار هاي ايران موجود مي باشند. عمده محصولات مبله از چوب سخت (چوب جنگلي) يا چوب نرم ساخته مي شوند.

چوب سخت به چوب درختاني نظير: ماهون (ماهاگوني)، گردو، افرا، بلوط، گيلاس، غان (توس)، ساج، و پي كان و چوب نرم هم به چوب درختاني نظير: كاج و صنوبر، ماموت (چوب سرخ)، و سدر اطلاق مي شود. مبلماني كه از چوب هاي نرم ساخته شده باشد به مراتب از چوب هاي سخت ارزانتر است.

جنس بالشتك ها و پارچه

جنس پارچه هاي رو مبلي، نوارهاي دور دوزي، پد هاي نشيمن، و فنرهاي بكار رفته در مبلمان متفاوت است و در عين حال تعيين كننده ميزان راحتي و سفتي مبل است. به اين منظور از فنرهاي ساده كويل، فنرهاي دو سر مخروطي كويل، فنرهاي زيگ زاگ، و مارپيچي كه به وسيله يك نخ يا مفتول سيمي يا گيره بهم متصل شده اند استفاده مي شود.

داخل آن هم با پارچه، پلي استر، و پلي اورتان پر مي شود. معمولاً رنج استفاده از اورتان به دليل دوام و مقاوت بالا، وزن كم، و برخورداري از خاصيت ضد بيدي بيش از ساير موارد مشابه است. هر چند كيفيت فوم هاي به كار گرفته شده با يكديگر تفاوت هاي بسيار زيادي دارد، بهترين آنها فوم هاي متراكم تر هستند كه ميزان اورتان موجود در آنها بالاست.

براي روكش نيز از پارچه هاي مختلف طبيعي و مصنوعي استفاده مي شود. در حين خريد بايد دقت كنيد كه جنس پارچه چيست و طرز نگهداري آن چگونه است. جنس پارچه در ارتباط مستقيم با قيمت مبلمان است و هر چه مرغوب تر باشد بالطبع قيمت مبلمان هم افزايش پيدا مي كند. اين نكته را نيز به خاطر داشته باشيد كه كارخانه هاي توليد پارچه هيچ گاه پارچه هاي به كار رفته در مبلمان را جزء گارانتي خود به حساب نمي آورند.

قاب اصلي نشيمن

اين بخش يكي از اصلي ترين بخش هاي مبلمان است و در تعيين قيمت نقش اساسي دارد. قاب ها را اصولاً از جنس چوب هاي سخت، و گاهي استيل و تخته هاي لمينت يا پلاستيك فشرده مي سازند. البته شما قادر به رويت اين بخش نيستيد، به همين دليل براي تست كردن به پد مبل فشار وارد كنيد و ببينيد كه آيا قاب قابل حس كردن است يا خير. اگر بتوانيد قاب را حس كنيد به اين معناست كه پس از مدت زمان كوتاهي بايد آنرا دور بيندازيد. همچنين يكبار روي آن بنشنيد تا مطمئن شويد كه پد بالشتك در همه جا يكسان است و پستي و بلندي ندارد.

مبلمان موردي

اگر قرار است روي ميز از شيشه استفاده كنيد، شيشه را روي آن قرار داده و مطمئن شويد كه كاملاً صاف مي ايستد و ميز توانايي كامل نگه داشتن آنرا دارد. پنل هاي شيشه اي كه مورد استفاده قرار مي گيرند بايد به اندازه كافي ضخيم باشند تا در حين استفاده روزمره نشكنند و لب پر نشوند.

پرداخت و مهذب كاري ميز و ويترين نيز مهم هستند و نشانه اي از كيفيت بالاي اين محصولات مي باشند. بهترين انواع آنها داراي مهذب كاري در قسمت بالايي، طرفين، و جلو و پشت محصول مي باشند. دقت كنيد كه هيچ گونه شكاف و يا برآمدگي حبابي شكل روي بدنه ميز و يا قفسه هاي مورد نظرتان وجود نداشته باشد و قسمت هاي مختلف به خوبي بهم متصل شده باشند و تنها با چسب و ميخ اين كار انجام نشده باشد. صندلي ها را از داخل ميز بيرون بياوريد و هم ميز و هم صندلي را امتحان كنيد كه لقي نداشته باشند. درب دراورها و كشو ها نيز بايد به آساني بيرون آمده و بسته شود و به اندازه كافي در خود وسيله جاي بدهد.

 

 

از كجا خريد كنيم

خريداران امروزي انتخاب هاي زيادي در پيش روي خود دارند و مراكز عرضه مبلمان در چند سال اخير بسيار گسترده شده اند. بهترين كار اين است كه سري به چند فروشگاه مختلف بزنيد و نگاهي به كل محصولات آن بيندازيد. زمان جستجو به كيفيت كالاهاي ارائه شده، قيمت، و خدمات پس از فروش هم دقت كنيد.

كي خريد كنيم

اگر از مدتي قبل براي خريد خود برنامه ريزي داشته باشيد، مي توانيد از تخفيف هاي ويژه فصلي نيز بهرمند شويد. البته گاهي اوقات ممكن است آيتم مورد نظر شما آماده نباشد و بر طبق سفارش ساخته شود كه اين مدت زمان چيزي در حدود 6 الي 8 هفته به طول مي انجامد.

اتيكت ها را مطالعه كنيد

زمانيكه مبلمان مي خريد حتماً مطمئن شويد كه كليه اطلاعاتي كه فروشنده و كارخانه سازنده در اختيار شما قرار مي دهند را به خوبي مطالعه كرده ايد. اكثر شركت هاي سازنده موظف هستند كه اگر داخل محصولات خود از وينيل و يا ساير مواد مصنوعي استفاده مي كنند در شرح محصول قيد كنند. اين نوع مواد مصنوعي قادرند تا ظاهر چرمي، چوبي، و مرمري به مبلمان بدهند. در ضمن اگر در برچسب مواد سازنده تنها نام يك نوع چوب به كار رفته باشد، كليه روكش ها و سطوح مبلمان نيز مي بايست از همان چوب ساخته شده باشند.

گارانتي و مرجوعي

شرح گارانتي هر گونه اسباب و اثاثيه اي را كه مي خواهيد بخريد به دقت بررسي كنيد و ببيند سياست هاي شركت به هنگام پس دادن كالا چگونه است.

فروشنده خود را بشناسيد

مشتري هاي عاقل پيش از خريد فروشنده مورد نظر خود را به دقت شناسايي مي كنند. از همسايه ها و دوستان خود در مورد شركت عرضه كننده مبلمان سوال كنيد و به خاطر داشته باشيد كه فروشنده خوب كسي است كه تمامي سوالات شما را با دقت و صبر و حوصله به طور كامل پاسخ دهد و شما را اجبار به خريد آني نكند. هدف فروشنده خوب جلب رضايت مشتري است و آنها دوست دارند كه شما شركتشان را به ساير دوستان و آشنايان ديگر خود نيز معرفي كنيد.


چك ليست

براي دريافت بهترين نتيجه موارد زير را فراموش نكنيد

•    قبل از خريد به طور كامل برنامه ريزي كنيد
•    بودجه را تعيين كرده و تا آخر بر طبق همان عمل كنيد
•    در بازار چرخي بزنيد و از سرويس هاي مختلف با خبر شويد
•    كليه اتيكت ها و برچسب هاي شركت سازنده را مطالعه كنيد
•    از نحوه ساخت و كيفيت كالاهاي استفاده شده مطمئن شويد

منبع: مجله منزل

استفاده مناسب از فضای خانه

همشهری آنلاین- ندا شریف: جمع آوری وسایل خانه و قرار دادن هر چیز در جای مناسب از جمله مشکلات همیشگی است. با راهکارهای زیر حداکثر استفاده را از فضای موجود ببرید.

فضاهای پرت و تورفته را طبقه بندی کنید و از آن‌ها با توجه به موقعیتی که دارند برای قرار دادن وسایل تزیینی یا وسایل اضافی استفاده کنید.

دورتادور دیوارها را از بالا تقسیم‌بندی و به عنوان یک کتابخانه بزرگ از آن استفاده نمایید.

استفاده از دیوایدر (جداکننده‌ها) راهی مناسب برای تبدیل خانه‌های یک‌خوابه به دوخوابه است.

اگر فضای مستطیل شکلی دارید از دیوارهای کوتاه پیش ساخته و اگر می‌خواهید در وقت خود صرفه‌جویی کرده و دردسر زیادی نداشته باشید از جداکننده‌های چوبی، شیشه‌ای یا حتی یک دکور برای جداسازی فضا استفاده کنید. به این ترتیب از نور اتاق شما کم نخواهد شد.

 

با استفاده از جداکننده‌ها در اتاق خواب‌های بزرگ امکان قرار دادن وسایل شخصی و اضافی در محیطی جداگانه فراهم می‌شود.

اگر اتاق خواب کوچکی دارید، از تخت‌های تاشو یا دیواری یا کاناپه تخت خوابشو استفاده کنید.

استفاده از تختخواب دوطبقه یا تخت‌های کشویی کنار هم راه دیگری برای استفاده از یک اتاق برای دو فرزند یا پذیرایی از میهمان است.

اگر تختخواب فرزند نوجوان شما یک نفره است بهتر است کمی از سطح زمین بالاتر باشد تا بتوان از فضای پایین آن به عنوان کشوهای بزرگ استفاده کرد.

کمد لباس را دو ردیف چوب‌ لباسی بزنید و لباس‌های مختلف را با توجه به کاربردشان تقسیم‌بندی کنید.

از نایلون وکیوم برای قرار دادن لباس‌های حجیم و زمستانی استفاده نمایید. لباس‌ها را داخل نایلون قرار دهید، با گرفتن هوای موجود با جاروبرقی لباس‌ها فشرده شده، فضای بسیار کمی را برای حداقل شش ماه یعنی استفاده بعدی اشغال خواهند کرد به این ترتیب امکان استفاده از فضای کمد برای موارد دیگر فراهم می‌شود.

با استفاده از کابینت‌های ضد آب در سرویس بهداشتی، تمام مواد شوینده را داخل آن‌ها قرار دهید تا به راحتی و همیشه در دسترس بوده و در وقت و جای شما صرفه‌جویی ‌شود.

بعضی از کابینت‌های آشپزخانه را که مخصوص وسایل کوتاه مثل استکان، لیوان و... هستند، به سه طبقه تقسیم‌بندی کنید.

در آشپزخانه‌های کوچک از میز و صندلی‌های تاشو استفاده نمایید. در صورت داشتن دیوار بدون استفاده، میز را به دیوار نصب کنید و هر وقت به آن نیاز نداشتید از پایه جدا کرده، روی دیوار آویزان کنید.

استفاده از میزهای بلند و ساده ریلی امکان استفاده از آن‌ها را در قسمت‌های مختلف آشپزخانه برای مقاصد مختلف فراهم می‌کند.

با استفاده از مبل‌های راحتی کشودار یا مبل‌هایی که از کنار آن‌ها بتوان به عنوان کتابخانه یا دکور استفاده کرد، وسایل زیادی جابه‌جا خواهند شد.

از بعضی میزهای کوچک که جاهای مختلفی برای قرار دادن وسایل پذیرایی از میهمان  دارند، غافل نشوید.

از صندوق چوبی یا فلزی به عنوان کاناپه استفاده کرده، با قرار دادن رومیزی و چند کوسن آن را تزیین کنید و وسایل کم استفاده را داخل آن قرار دهید.

از صندوق‌های حصیری می‌توانید به عنوان میز استفاده کنید.‌

انباری را طبقه‌بندی کنید و وسایل ریز و درشت را به تفکیک داخل آن‌ها قرار دهید.

از بین بردن بوی رنگ اتاق هنگام رنگ آمیزی

برای از بین بردن بوی رنگ، موقع رنگ آمیزی اتاق، به هر لیتر رنگ، دو قاشق عصاره یا اسانس وانیل اضافه کنید. در غیر این صورت در یک ظرف آب سرد که در وسط اتاق گذاشته اید، مقداری پیاز خرد شده بریزید.

نحوه چیدمان مبلمان تختخوابشو در نشیمن و پذیرایی

 

عناصري که در مسير ورود به نشيمن يا پذيرايي قرار مي گيرند مي بايست به نحوي چيده شوند که فرد را به طرف محل مبلمان هدايت و همراهي نمايند. و تا حد امکان باعث دور زدن و يا چرخيدن مهمان نشوند. در صورتي كه يک فضا کاربري هاي مختلف دارد .

مي توان با تزئينات متفاوت ويااستفاده از تابلو ،تغيير رنگ در ديوارها ،نورپردازي متفاوت،فضا را به فضا هاي ديگر ي تفكيك كرد.

نحوه قرارگيري مبلمان پذيرايي بهتر است به صورت دوّار يا مستطيلي باشد در صورت قرار دادن يک آباژور در زاويه بين مبل ها مي توان بر ابهت فضا افزود. دقت کنيد آباژور را از نوع بلند پايه انتخاب نماييد .

اتاق نشيمن محلي است که در تمام ساعات روز براي صرف غذا، پذيرايي ميهمان هاي صميمي، تماشاي تلويزيون و... مورد استفاده قرار مي گيرد. نحوه نورپردازي، احساس آرامش يا عدم احساس امنيت، شاد بودن يا دلگير بودن را به حاضرين القاء مي کند. همچنين مي توان با نورپردازي مناسب، عيب و نقص محيط را پوشانيد. البته با توجه به اين که اتاق نشيمن در منزل محل تجمع خانواده است، نحوه نورپردازي نيز بايد به صورتي باشد که آرامش به حاضران القاء شود.

يک روش بسيار مناسب براي نورپردازي يک اتاق، استفاده از نورهاي غيرمستقيم است که مستقيماً روي صورت افراد و اشياء سايه هاي تند ايجاد نکند. بدين ترتيب با استفاده از سايه هاي ملايم، گرمي و صميميت خاص به فضا حاکم مي شود.

براي زيباتر شدن و تکميل نورپردازي در اتاق، مي توان علاوه بر لوسترها و لامپ هاي سقفي از چراغ هاي کوچک تزئيني براي آذين گوشه و کنار اتاق، با نورهاي ملايم استفاده کرد.

اصول نگهداری مبلمان

محصول را به غیر از کاربرد مصرفی خود مورد استفاده قرارندهید .

۲. سطحی که محصول روی آن گذاشته می شود باید صاف و خشک باشد.

۳. در زمان تعویض منزل و یا تغییر محل محصول ؛ آن را بر روی زمین نکشید

۴. از ضربه خوردن به آن جلوگیری کنید.

۵. محصول را از مکانهای مرطوب ونمناک و گرد و غبار و معرض نور آفتاب دور نگه دارید.

۶. از نشستن و یا ایستادن روی دسته کاناپه ها و پشت محصول خودداری نمایید.

۷. از قراردادن هرگونه مایع و مواد آتش زا و منفجره و اجسام سنگین روی بدنه محصول خودداری نمایید.

۸. به کودکان اجازه بازی با اجزای متحرک محصول را ندهید.

۹. جهت تمیز کردن محصول از جارو برقی با برس کوچک و نرم که دارای قدرت مکش قوی می باشد استفاده نمایید.

۱۰. هرگز از مواد شیمیایی ؛ سفید کننده ها ؛ صابون ؛ لکه بر ؛ ماشینهای شستشوی مبلمان ؛ برسهای محکم جهت شستن و تمیز کردن پارچه مبلمان استفاده نشود. و باید از آب گرم بدون کلر و یک دستکش و دستمال استفاده نمود.

۱۱. در هنگام تمیز کردن از برس و اسفنج استفاده نگردیده و از یک ماده نرم کننده با حرکات چرخشی استفاده نمایید.

۱۲. جهت خشک کردن از نور مستقیم خورشید و یا اتوی داغ استفاده ننموده و برای این منظور از یک سشوار با درجه حرارت کم و حرکات چرخشی استفاده ننمایید.

۱۳. به برچسب رویه محصول قبل از شستن مبلمان و روکش کوسنها دقت نمایید.

۱۴. محصولات قابل شستشو (با روکش ) را در صورت امکان با دست و یا ماشین با اب ۳۰ درجه سانتی گراد شستشو نمایید.

۱۵. حیوانات خود را از محصول دور نگه دارید.

۱۶. جهت جلوگیری از اختلاف میان رنگها کلیه روکشها با هم شسته شوند.

  • در محصولاتی  که در آنها پارچه به کار رفته است نکات زیررا در هنگام تمیز نمودن مد نظر قرار دهید:

· تمیز نمودن تنها با خشکشویی انجام پذیرد.

· شستشو با دست و به وسیله آب گرم انجام پذیرد.

· در صورت استفاده از ماشین از آب با ۳۰ درجه سانتی گراد استفاده نمایید.

· در صورت استفاده از اطو از دمای زیر ۱۰۰ درجه سانتی گراد استفاده نمایید.

  • آباژور و چراغها :

۱. قبل از تمیز کردن جریان برق قطع شود.

۲. دو شاخه و سوکتها با پارچه خشک تمیز گشته و دقت فرمایید در پایان کاملاً خشک باشند.

۳. برق دستگاه را در جهت جلوگیری از برق گرفتگی قطع نمایید.

۴. محل اتصالات و دوشاخه را با دست و اشیای نمدار لمس ننمایید.

۵. در هنگام اتصال دو شاخه به پریز مکان دستگاه را جابجا ننمایید.

  • مبلمان ها و میز های کنار مبلی :

۱. از وارد نمودن وزن اضافه بر روی محصولات خودداری نمایید و از تکیه دادن اجسام سنگین به محصول که باعث خارج شدن آن از وزن تعادل می شود خودداری نمایید.

۲. از ایستادن برروی محصول خودداری نمایید.

۳. دقت نمایید که محل قرار گرفتن محصول صاف و هموار باشد.

۴. با کشیدن و یا هل دادن محصول را جابجا ننمایید.

۵. سطح محصول را با آب سرد و یک مایع مبلمان کننده بشویید.

۶. از ضربه خوردن و تماس اشیای برنده با محصول جلوگیری نمایید.

۷. چوب محصول را با یک دستمال نمدار تمیز کنید.

۸. از ترکیبات شیمیایی برای تمیز کردن هرگز استفاده ننمایید.

  • پیشنهاداتی به مصرف کنندگان :

مصرف کنندگان عزیز بمنظور بهره مندی از کیفیت بهینه حتی در هنگام خرید محصول با در نظر گرفتن شرایط منزل و نیازتان به منظور استفاده بهینه بعد از خرید نکات زیر را مورد مطالعه قراردهید . امیدواریم که محصولی مطابق سلیقه و بودجه تان با عمر طولانی و کارایی راحت در اختیارتان قرار گرفته باشد.

  • نکات عمومی در مراقبت از پارچه :

۱. بهتر است برای تمیز کردن پارچه از برسهای کوچک جارو برقی با قدرت مکش زیاد و نرم استفاده نمایید.

۲. برای جلوگیری از فرسودگی در کوسنها که قالباً با فرسودگی در پارچه صورت می گیرد هر چند وقت یکبار آنها را جابجا نمایید.

۳. در قسمتهای نشیمن که امکان تماس دست و سر هم وجود دارد مراقبت و دقت بیشتری به عمل آید.

۴. قبل از مطالعه دستورالعمل روکشها را نشویید.

· در هنگام لکه گیری :

۱. اگر ماده ریخته شده روی پارچه داراری الکل زیاد است صبر کنید تا لک خشک شود.

۲. سریعاً خود جسم ایجاد لک کننده را از روی پارچه بردارید زیرا گذر زمان باعث جذب لک توسط پارچه و دشواری پاک کردن آن می شود.

۳. در ابتدا رطوبت جسم لک کننده را با یک دستمال نرم و یا رطوبت گیر ؛ بگیرید.

۴. بهتر است از آب جوش جهت پاک کردن پرده ها و پارچه های مبلمان استفاده شود. زیرا آب جوش کلر کمتری دارد و آسیب کمتری به پارچه می زند.

۵. در هنگام لکه گیری از مواد حاوی الکل و یا نفت استفاده ننمایید.

۶. برای پاک کردن پارچه از آب گرم ؛ دستمال تمیز و صابون سفید استفاده نمایید.

۷. از کف و برس استفاده نشود و تنها با یک نرم کننده و با حرکات چرخشی و برای لکها از خارج به داخل استفاده شود. تا هیچ لکی بر روی محصول باقی نماند.

۸. جهت خشک کردن از نور مستقیم خورشید و یا حرارت زیاد اطو استفاده ننمایید و بلکه می توان از سشوار با گرمای کم استفاده کرد.

صفحه 1 از 2

غرب تهران : ستارخان-زیر پل یادگار امام-بازار سنتی فاز 1 - روبروی بانک سامان پلاک 1.98

نمایشگاه مرکزی :کرج فلکه اول گوهردشت ابتدای بلوار مطهری ساختمان آرا سوفا

یافت آباد: بازار مبل شماره یک- طبقه پارکینگ -1 - فروشگاه ستایش